8 Turniej Ligi Skata Ziemi Puckiej 2019/2020. Kazimierz Grapp oraz Zatoka Puck najlepsi w Strzelnie.

Zwycięzca turnieju Kazimierz Grapp (Zatoka Puck) odbiera nagrodę z rąk sołtysa Strzelna.

2 lutego 2020 r. w Strzelnie odbył się 8 turniej Ligi Skata Ziemi Puckiej sezonu 2019/2020. W zawodach wzięło udział 49 zawodników (2 kobiety) z 14 drużyn.

Najwyżej sklasyfikowany został Kazimierz Grapp (Zatoka Puck) zdobywając blisko 4000 punktów. Drugie miejsce, ze stratą blisko 1300 punktów zajął Stanisław Bresiński (Żelistrzewo), natomiast trzeci był Henryk Kohnke (Władysławowo).

W klasyfikacji drużynowej turnieju zwyciężyła Zatoka Puck, grająca w składzie: Kazimierz Grapp, Andrzej Gafka, Zbigniew Rohde oraz Henryk Myszewski, wyprzedzając Żelistrzewo (również drugie miejsce na poprzednim turnieju). Trzecie miejsce zajęło Władysławowo.

Przewagę w klasyfikacji generalnej po 8 turnieju zwiększył Kazimierz Grapp (Zatoka Puck). Nowym wiceliderem po awansie z trzeciej pozycji został Daniel Nadolski (Żelistrzewo). Na ostatnim miejscu podium dzięki drugiej pozycji w Strzelnie znajduje się Stanisław Bresiński (również Żelistrzewo) po awansie z odległej dziewiątej pozycji.

Dzięki zwycięstwu w Strzelnie nowym liderem została Zatoka Puck. Na drugie miejsce z trzeciej lokaty awansowali gospodarze turnieju, czyli Sokół Strzelno. Na trzecie miejsce spadli dotychczasowi liderzy – LZS Mrzezino.

7 najlepszych zawodników zostało uhonorowanych nagrodami rzeczowymi.

Dziewiąty turniej (z okazji zaślubin Polski z morzem) odbędzie się 23 lutego 2020 r. (niedziela) wyjątkowo o godz. 11.00! Zawody odbędą się w hali MOKSiR w Pucku (aleja Lipowa 3).